Az iránytű három pontja szereti, ha van elképzelése a nyomvonal hőmérsékletéről. Milyen forró volt az a tikkasztó mászás? Mennyit süllyedt nulla alá a kis órákban? A legtöbb kis hőmérő elég haszontalan. Nehezen olvasható, vadul pontatlan, könnyen törhető, ostobán drága vagy olcsó és csúnya. Lehet, hogy megtaláltam a választ...
A 2019 végén piacra dobott Oria SensorBlue kulcstartó hőmérő higrométer, WS07 modell, egy kis 5.0 Bluetooth eszköz a hőmérséklet és a páratartalom érzékelésére. 2023-ban 10.19 fontba került az Amazon árából. Nem számítok arra, hogy ez a tétel különösebben robusztusnak bizonyul, de ezért az árért elvihetek egy puntot, és kellemesen meglepődhetek.
Le kellett töltenem egy Sensor Blue (ThermoPlus) alkalmazást a telefonomra, és ez sokkal több funkciót biztosít, mint amire valójában szükségem van. Itt nem fogok belemerülni az apró részletekbe, de rengeteg van ott, hogy elfoglalja a strébereket. A hőmérsékletek kalibrálhatók az alkalmazáson keresztül, és a trendek rögzíthetők, majd CSV-dokumentumként exportálhatók. Kézenfekvő, hogy az alkalmazás legfeljebb 100 napig rögzíti az adatokat, de ehhez naponta legalább egyszer csatlakoztatni kell az eszközhöz. A kínai gyártmányú hangszert az első kiadás óta megváltoztatták. Eredetileg CR2032 akkumulátorral működik, ez egy hatalmas CR2477 akkumulátorra változott, amely jelentősen meghosszabbította az élettartamot. Míg ezeknek a hirdetett élettartama most tíz-tizenkét hónap (az eredeti 100 naphoz képest), néhány felhasználó arról számol be, hogy a pontosság már egy hónap után elveszik, ezért valószínűleg minden hosszabb túra előtt kicserélem az akkumulátort. Az alkalmazás rendelkezik akkumulátor-élettartamjelzővel és jelerősséggel.
Ez egy kényelmesen kicsi és könnyű termék, amelynek átmérője 36 mm és 15 mm mély. A külső ház ABS-ből (akrilnitril-butadién-sztirol) készül, amely 20,7 g-ra csökkenti a súlyt, amelyből csak az akkumulátor súlya 10,2 g. Van egy rövid "bőr" függő hurok, amely oldalról kiáll, így egy mini "binerrel" ellátott csomaghoz rögzíthető. Ha ez elhasználódik, két lyukat lyukasztanak át, amelyeket egy belső műanyag csövön vezetnek át, így könnyen cserélhető más anyagra.
Míg sok intelligens óra képes megmondani a hőmérsékletet, a csuklón lévő óra viselése pontatlan leolvasást biztosít a testhő észlelése miatt. A csomagra akasztani, távol mind a közvetlen naptól, mind a testtől, jobb pozíció a nap folyamán, de általában jobban érdekel a tábor hőmérséklete. Ennek a kis mérőműszernek az időjárásállósága rendkívül korlátozott, mivel nyílásokkal rendelkezik, amelyeken keresztül a hőmérséklet és a páratartalom érzékelhető, és az egész fehér tok egyszerűen összepattintható.
A MEMS érzékelő folyamatosan frissül, és névleges tartománya és pontossága -20 ° C és 65 ° C (-4 ° F és 150 ° F), ± 0,5 ° C (± 1 ° F) és 0-100% ±5% relatív páratartalom között van. Míg a hatótávolság akadálymentes területeken "akár 50 méter" is lehet, csak a telefonomtól a csomagomon lógó műszerig vagy a menedékem előszobájában kell lennem.
Bár engem csak a hátizsákos túrák luxuscikkeként érdekel ez a mérőeszköz, a legtöbb felhasználó többszöröseket vásárol, hogy minden szobában, a kertben, a hűtőben, az üvegházban, az autóban tartson egyet...
Az ilyen egyszerű kialakításnak előnyei és hátrányai is vannak. A képernyő nélküli kialakításnak köszönhetően olcsóbb, kevesebb a hiba, és az adatok távolról is elérhetők. Ezzel szemben ez nem "gyors pillantás és azonnal tudja a hőmérsékletet", telefont kell bevonni.
Az iránytű három pontja először Robert Hammenrudh YouTube-csatornáján keresztül találkozott ezzel a hőmérővel, ezért köszönöm neki, hogy rámutatott. Ezt a kis hőmérőt 2023-ban fogom használni, és várom, hogyan teljesít. A legnagyobb aggodalmam az időjárásállóság hiánya és az, hogy ez hogyan befolyásolja a telefon akkumulátorának élettartamát. Bevallom, nem ez az egyetlen kis hőmérő, amit idén kipróbálok. Még el kell döntenem, hogy megvegyem-e a 23g Govee 5074-et is, vagy a drágább és nehezebb SensorPush HTP.xw Wireless-t, amely észrevettem, hogy magasabb fokú vízállósággal rendelkezik.